W dniach 30.06.2021r. - 08.07.2021r. odbyła się wycieczka do Zakopanego.

 

Dzień Dziecka 2021

 

W tym roku dzięki Mazury Dzieciom - Fundacja oraz Targowski Dwór Mazury spędziliśmy cudowny i pełen wrażeń Dzień Dziecka. W Targowskim Dworze czekało na nas wiele atrakcji: ujeżdżanie byka, automat do mierzenia siły kopnięcia piłki nożnej, możliwość przejażdżki rowerowej, wspólne biesiadowanie przy grillu.  Nasi wychowawcy również nie zawiedli w tym wyjątkowym dla nas dniu. Przygotowali dla nas liczne konkurencje sportowe, w których moglismy się wszyscy wykazać.

Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy!

 

 

 

I Komunia Święta 

Dnia 30 maj 2021 roku nasi wychowankowie Bartosz i Norbert Judyccy  przyjeli Sakrament I Komuni Świętej w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu 

 

 

I Komunia Święta

W dniu 31 maja 2021 roku nasza podopieczna Kinga Wiśniewska przyjęła Sakrament I Komunii Świętej w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szczytnie.

Kingo, niech przyjęcie Sakramentu Eucharystii przybliży Cie do Pana Jezusa i pozwoli trwać w jedności z nim!

 

Wielkanoc 2021

Świąteczne śniadanie przy wspólnym stole

 

Popołudniowy relaks z dziećmi przy ognisku 

 

Prace w ogrodzie - Dom nr 3

 

W końcu zrobiło sie ciepło i mogliśmy rozpocząć porządki w ogrodzie! Zaplanowaliśmy i uzgodniliśmy wspólnie co należy zrobić, podzieliliśmy się pracą. Chłopcy z naszego domu oczyścili furtkę wejściową na posesję ze starej farby, nałożyli odpowiedni podkład. Dziewczęta wypieliły rabaty kwiatowe. Tak zaplanowana i wykonana przez nas praca dała nam wiele radości i satyfakacji!  Czekamy tylko na nowe rośliny do naszego ogrodu. A zresztą zobaczcie sami efekty naszej pracy!

 

Zbliża się do nas lato więc pokusiliśmy się na parę ujęć naszego obiektu z perspektywy drona.

 

Wiosenne prace w ogrodzie w domu nr 2 ruszyły na dobre. Dzieci chętnie dbają o teren zielony na naszej posesji.

 

 

 

Z życia naszego domu

W wolne dni od nauki zdalnej i praktyk zawodowych my się wcale nie nudzimy! Pani Monika dba o nasz rozwój wokalny. Uwielbiamy nagrywać "tik toki" Michał może pochwalić sie prawie 30 tysiącami obserwujących! Pieczemy ciasta, ciasteczka i bułeczki z panią Dorotą. Pani Janka uczy nas jak przybija się gwoździe, naprawia małe usterki w domu, prowadzi z nami zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Pani Judytka daje nam niezły wycisk na treningach. Lubimy też  grać w piłkę nożną., wycieczki rowerowe. Marzą nam się wspólne wyjazdy sprzed pandemii.

18 urodziny naszej wychowanki Patrycji.


 

 

Urodziny Mateusza!

Mateuszku wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Życzymy Ci wiele radości w życiu, uśmiechu każdego dnia, spełnienia wszystkich marzeń!

Ferie zimowe 2021

Dom nr 3

W tym roku zima nas nie rozczarowała! Było biało, mroźno i pięknie! Korzystaliśmy ile mogliśmy.

Wigilia 2020

 

W tym roku było trochę inaczej...każdy Dom zasiadł do kolacji wigilijnej oddzielnie ze względu na pandemię Covid-19. Staraliśmy się przez cały prawie rok żyć normalnie dbając w szczególności o zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Ta wigilia była inna, ale była także wyjątkowa. Przed uroczystą kolacją pani Dorota złożyła nam wszystkicm życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołu. Mikołaj również nie zapomniał o nas w tym dniu. Wspólnemu świętowaniu towarzyszył śpiew kolęd i radosne rozmowy.

Fotorelacja z udzału w koncercie akustycznym online w ramach akcji
Wiśnia Dzieciom 2020

Akcja Wiśnia Dzieciom 2020

 

W tym roku mieliśmy niezywkłą przyjemność uczestniczyć w Akcji Wiśnia Dzieciom, w ramach której Michał Wiśniewski od ponad 20 lat odwiedza w okresie świątecznym domy dziecka! Lider Zespołu Ich Troje to człowiek o wielkim sercu, niesamowitej charyzmie i o dużym poczuciu humoru. Opowiedział naszym dzieciakom o swoim życiu, trudnościach i sukcesach. Dał im nadzieję i podbudował w nich wiarę w siebie! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas przy ognisku, śpiew i taniec oraz otrzymane prezenty! Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był dla nas wyjątkowy -  w szczególności firmie NewYorker, Fundacji Po Pierwsze, Fundacji House of Trojans, pani Dagmarze Królikowskiej oraz panu Zyziowi! Mamy nadzieję, że spotkamy jeszcze się!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

Cóż mogę napisac? Jesteśmy mega dumni z naszych dzieci! Część wygranych klocków Lego w konkursie "Klocki dla placówki" organizowanego przez Fundację "Dr Clown"przekazały dzieciom z Przedszkola w Pasymiu! Fajnie jest się dzielić z innymi! Pamiętajmy, że każde dobro wraca i zatacza większe kręgi!

 

Zajęcia kulinarne

MasterChef to przy nas wymięka! Była malinowa chmurka, sernik z rosą, przyszedł więc czas na oponki! Uwielbiamy jak coś się dzieje, a potem możemy jeszcze to wspólnie zjeść! Takie zajęcia nas łączą, uczą organizacji. Pod czujnym okiem pani Janki dążymy do samodzielności w życiu dorosłym.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

 

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludzkość polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało”.

cyt. za Jędrzej Moraczewski

 

W celu upamiętnienia 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, wychowankowie Domu nr 1 wykonali pamiątkowy plakat, podczas którego śpiewali pieśni patriotyczne wykonane przez naszych przodków, jak: „Pierwsza kadrowa”, „Hej, hej, ułani, malowane dzieci”, „My pierwsza Brygada”, „Piechota”.

A na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodziny Kingi i Eugeniusza

W niedzielę 20 września obchodziliśmy urodziny dwójki naszych dzieci. Tak jak w każdym domu, ten dzień jest wyjątkowy i u nas. Jest tort, są życzenia, śpiewamy wspólnie "sto lat", obdarowujemy solenizantów prezentami! Niektóre dzieci dopiero będąc u nas świętują dzień swoich urodzin. Naszej Kindze i Geniowi życzymy, zdrowia, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

Spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej w Wiosce Indiańskiej Kraina Winnetou w Nowym Dworze

 

Dnia 19 września 2020 roku w Ośrodku Wczasowym Dolomity "Szary Wilk" przybliżył nam bogatą historię i kulturę plemion indiańskich. Oprowadził nas po tipi,uczył jak prawidłowo strzelać z łuku. To człowiek pełen pasji, od którego nie mogliśmy oderwać oczu. Tańce indiańskie w jego wykonaniu zostaną długow naszej pamięci. Na zajęciach manualnych tworzylismy piękne łapacze snów, już żaden koszmar nam niestraszny! Do domu każdy z nas przywiózł własnoręcznie wykonany las w słoiku. A zresztą.....zobacznie sami:

W dniu 08.08.2020r. odbyła się wycieczka naszych wychowanków do Mikołajek, Kadzidłowa        ( Park Dzikich Zwierząt) oraz Galindii.

 

 Krystian

Wakacje 2020

Eh....szkoda, że tak szybko minęły! Były wyjazdy, kolonie i wycieczki, ale były także dni, kiedy czas wolny organizowaliśmy sobie sami...no dobra przy małym wsparciu wychowawców. Byliśmy w kinie z panią Judytką (tylko niestety pani Dorota skasowała zdjęcia z wyjazdu:). Jedliśmy lody z panią Dorotą, które spaliliśmy na wycieczce rowerowej dookoła jeziora Kalwa. Uczyliśmy się szyć maseczki z panią Janką, obierać ziemniaki na frytki, bo jak się okazało nie wszyscy z nas potrafią posługiwać się obieraczką:P Lekcji ekstremalnej jazdy na rowerze udzielała nam niezastąpiona pani Monika.

 

Wycieczka do Torunia 20-21.08.2020r.

 

Dnia 20.08.2020r. udaliśmy się wraz z wychowawcami na dwudniową wycieczkę do Torunia.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy JuraPark w Solcu Kujawskim. Ten niesamowity park położony jest na 12 ha. Podziwialiśmy tam modele różnych dinozaurów wykonanych przez paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą starannością o szczegóły, Przekraczając granice parku przenieśliśmy się w czasie...

Następnie pojechaliśmy do Torunia, gdzie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Jest to miejsce w którym poznaliśmy najciekawsze historie tegoż miasta. Charyzmatyczni animatorzy - Strażnicy Legend, nie tylko opowiadali, ale zapraszają Gości do humorystycznych scenek ilustrujących legendy. W postać Króla wcielił się Michał, w postać Giermka - Adam, a w uroczą kucharkę Basię - Krystian :)

Kolejnym miejscem które odwiedziliśmy był bunkier "Wisła". To symulator nalotu na miasto. Była to autentyczna szczelina przeciwlotnicza z czasów II Wojny Światowej, zaadoptowana do pokazów, które mogły towarzyszyć ludziom w bombardowanym mieście. W bunkrze tym doświadczyliśmy wielu emocji - poczuliśmy się jak w prawdziwym stanie zagrożenia.

Na noc zakwaterowaliśmy się w hotelu na nocleg, gdzie zjedliśmy kolację i śniadanie.

Następnego dnia braliśmy udział w Animacji w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się piec pierniki. Każdy uczestnik przygotował swój idealny PIERNIK!!!

Na sam koniec pobytu w Toruniu, zwiedziliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy, gdzie kiedyś mieszkał Mikołaj Kopernik, Krzywą Wieżę i zabudowę Starego Miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolonia w Ośrodku Wypoczynkowym w "Bęsia" - 29.06 - 08.07.2020r.

 

W tym sezonie wakacyjnym udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego w Bęsi. Miejscowość ta jest położona nad Mazurskim jeziorem, w miejscowości Bęsia koło Biskupca, na szlaku turystycznym między Świętą Lipką, Gierłożą i Mrągowem. Sam obiekt usytuowany jest w malowniczej okolicy - w starym parku, tuż nad brzegiem jeziora.

Po przyjeździe do Ośrodka (29.06.2020r.), zakwaterowaliśmy się w budynku hotelowym w 2,3 i 4 osobowych pokojach z łazienkami. Na miejscu czekała na nas sala dyskotekowa, plaża z dostępem do jeziora i z pomostem, wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki), na których z chęcią pływaliśmy, boiska do gier i zabaw, bilard i miejsce na ognisko, przy którym wieczorową porą piekliśmy kiełbaski i tańczyliśmy w rytm muzyki. W między czasie odwiedziliśmy Świętą Lipkę. Byliśmy świadkami koncertu organowego w Bazylice. Po dziesięciodniowym wypoczynku pełnym wrażeń i emocji, powróciliśmy do Pasymia.

Na szczęście pogoda nam sprzyjała i szczęście również :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka 2020

Oj, w tym roku to się u nas działo! Morsy Szczytno udostępniły nam tor przeszkód, na którym odbyły się zawody sprawnościowe (dziękujemy pani Moniko!) w dwóch kategoriach wiekowych 6-13 lat i wyżej z podziałem na chłopców i dziewczęta. Zawody w strzelaniu z łuku, przeciąganie liny, mieliśmy do dyspozycji ściankę wspinaczkową, dmuchaną zjeżdżalnię. Zjedliśmy pyszną pizzę z Family Pizza Truck, były lody, ciasta i ciasteczka.
A przede wszytskim była świetna atmosfera! Dużo uśmiechów i radości!

 

W dniu 09.05.2020r. odbył się spływ kajakowy nad jeziorem Kalwa w Pasymiu. Organizatorem imprezy był zaprzyjaźniony z naszym Domem Dziecka Maciej Rokus, szef Grupy specjalnej Płetwonurków RP.

                                                                                                 Krystian

 

 

 

 

Dom nr 3

Tak obchodziliśmy w tym roku 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

Wiosna 2020

W końcu zawitała i do nas...pachnąca, kolorowa. Dała nadzieję, że wrócimy do normalności, że kiedyś skończy się izolacja. Nasze dzieci były bardzo dzielne, w tym dziwnym dla wszystkich okresie. Przestrzegały rządowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, uczestniczyły w nauce zdalnej odrabiając niekiedy lekcje od rana do późnych godzin wieczornych. Tęskniły do swoich rodzin, których nie mogły zobaczyć. Wiosno trwaj, bo kiedyś musi być jeszcze normalnie...

 

Z życia naszego domu

Jest nas dwanaścioro...mhm...nie licząc pięciu wychowawców, którzy każdego dnia starają się, abyśmy czuli się jak w domu. A w naszym domu dzieje się bardzo dużo! Gramy i śpiewamy z panią Moniką, spacerujemy, karmimy kaczki, lepimy mikro bałwany, kiedy pojawi się śnieg (a ze śniegiem w tym roku jakoś ciężko). Dbamy o kwiaty z panią Bogusią i panią Janką. Gramy w gry planszowe z panią Judytką, robimy doświadczenia z panią Dorotą - fasola wyrosła nam w słoiku pięknie w tym roku! Uczymy się jak dbać o dom i o siebie na wzajem.

 

 

 


 

WIELKANOC 2020 r.

 

W tym roku przygotowania do Wielkanocy w naszym domu rozpoczęły się wcześniej, ze względu na wyjazd naszych podopiecznych na Święta do domów rodzinnych. W związku z tym udekorowaliśmy pięknie nasz dom ozdobami świątecznymi, oraz wykonaliśmy karty wielkanocne, które wysłaliśmy na konkurs na najpiękniejszą wielkanocną kartę, organizowany przez Hemmersbach Kids' Family. Prace zostały wykonane dowolną techniką, przez Kubę Nycz, Wiktorię Zapadkę, Partycję Wiśniewską, Daniela Murzyna. Największe uznanie jury uzyskała praca wykonana przez Bartosza Judyckiego (pisanka wykonana z masy solnej). Autor został nagrodzony wybranym przez siebie upominkiem.

Gratulujemy !!!

 

Wszystkim domownikom i pracownikom CE-A DdD w Pasymiu życzymy WESOŁYCH, RADOSNYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT, oraz DUUŻO ZDROWIA !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia kulinarne

W czasie pandemii podnosimy swoje umiejętności kulinarne. Smażymy pyszne naleśniki, robimy kopytka, pieczemy ciasta. Staramy się żyć normalnie zamknięci
w domu, uatrakcyjniamy dzieciom czas.

 

BAL  KARNAWAŁOWY !!!

 
Dnia 08.02.2020r., w  OŚRODKU TARGOWSKI  DWÓR, wychowankowie Domów dla Dzieci w Pasymiu wraz z dziećmi ze Wsi Targowo wzięli udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez Fundację MAZURY  DZIECIOM  i  OŚRODEK TARGOWSKI  DWÓR .
 
Na bal podopieczni przybyli w przebraniach. Najczęściej były to postacie z ich ulubionych bajek, jak chociażby strój Spider-man'a, Alicji z krainy czarów, czy Wojownicze Żółwie Ninja. Nie zabrakło też „tygryska” Daniela, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwał „policjant” Marcin.
 
Zabawę uświetniali animatorzy przy akompaniamencie DJ. Nie zabrakło również słodkości w postaci czekoladowej fontanny, lodowych słodkości i pysznego obiadu.
 
Z całego serca chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze podziękowania Sponsorom z Fundacji  MAZURY  DZIECIOM, OŚRODKOWI  TARGOWSKI  DWÓR, a przede wszystkim jego właścicielowi Panu  BARTOSZOWI  GOŁĘBIOWSKIEMU.  

 

 

 

                                                                  Dziękujemy :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie zimowe 2020

W tym roku ferie zimowe spędziliśmy w Hotelu Star Dadaj, który położony jest w przepięknej i malowniczej miejscowości Ramsowo koło Barczewa. Ten cudowny wyjazd zorganizowała dla nas Pani Janina Boniecka, wychowawca z Domu nr 3. Choć pogoda nie dopisała i nie widzieliśmy przez całe ferie śniegu nie nudziliśmy się wcale, mieliśmy bowiem od rana do wieczora zapewnione atakcje. Korzystaliśmy z dostępnej w hotelu sali zabaw, basenu, uczyliśmy się grać w bilard, spacerowaliśmy po okolicy i wzdłuż linii brzegowej jeziora Dadaj. Pod okiem szefa kuchni doskonaliliśmy swoje ujmiejętności kulinarne - ciastka wyszły przepyszne, wszystkie zjedliśmy! Pani Beatka Dmochowska Koordynator Domu nr 2 angażowała nas do udziału w zajęciach wyciszających (chyba byliśmy głośni) i popawiających naszą koncentrację. Wieczory spędzaliśmy na grillowaniu i zajadaniu się pysznymi kiełbaskami. A żeby za dużo w czasie tych ferii nie przytyć :) korzystaliśmy z zewnętrzej siłowni.

 

 

 

 

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
 

 

 

 

 

                                                                                                                                                             Krystian

Wigilia 2019r.

 

W dniu 19 grudnia 2019 roku, tradycyjnie odbyła się w naszej placówce uroczysta wigilia. Na kolację przybyli zaproszeni goście, oraz Księża z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu, którzy na wstępie złożyli świąteczne życzenia wszystkim wychowankom oraz pracownikom. Gości oraz uczestników spotkania przywitała Pani Dyrektor Ewa Argalska, która swoją przemową wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Jak co roku wychowankowie zostali obdarowani prezentami od świętego Mikołaja. Młodsi wychowankowie musieli zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk, aby otrzymać prezent. O występ artystyczny zatroszczyli się w tym roku chłopcy i dziewczęta z Domów dla Dzieci numer 1, którzy uświetnili spotkanie pięknym występem oraz kolędami. Po występie goście wraz z wychowankami i pracownikami Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej uroczystej kolacji.

 

 

...bo każdy z nas może zostać świętym Mikołajem!

Dzięki Panu Pawłowi nasze dzieci spędziły niesamowity dzień. Rano do drzwi naszego domu zapukał sympatyczny "Renifer" i zaprosił nas do świata pachnącego piernikami...

Dzieci pod okiem sympatycznych "Reniferów" lukrowały przepyszne pierniki.
W kuchni unosił się zapach cukrowej waty, a do fotobudki ustawiała się długa kolejka.W domu było głośno i radośnie.

Na podwórku na najmłodsze dzieci czakała olbrzymia, dmuchana świąteczna bombka. W budynku Domu nr 2 skrył się zaś niezwykły gość, który obdarował prezentem każde dzieko.

W powietrzu zaś unosiła się magia tych świąt.

Dziękujemy!

                                                                                                                         Krystian

Przygotowania do świąt

 

Staramy się, aby okres przedświąteczny był dla naszych podopiecznych czasem oczekiwania, refleksji i radości. Wspólnie z dziećmi dbamy o wystój naszego domu, tworzymy kartki świąteczne dla bliskich im osób oraz przyjaciół domu. Rozmawiamy z dziećmi o ich marzeniach, wymarzonych prezentach gwiazdkowych. Dzieci piszą listy do Mikołaja. Słuchamy z dziećmi kolęd, kleimy choinkowe łańcuchy, by przystroić nimi choinkę, oraz piękne stroiki.

Dążymy do tego, aby nasze dzieci miały choć maleńką namiastkę domu w placówce, aby były szczęśliwe w tym trudnym dla siebie okresie. W okresie, w którym nasila się u dzieci tęsknota za rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA DZIECI W DOMU NUMER 2.
 

                                                                                                                                                                 Krystian

Wycieczka do Warszawy - wrzesień 2019 rok

Spędziliśmy cudowną niedzielę w Warszawie! Zwiedziliśmy Stare Miasto skąd udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zjedliśmy pyszny obiad i zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Pasymia.

 

W A K A C J E  2 0 1 9

Wyjazd do Zakopanego, Kolonia w Siemianach, Basen, Papugarnia, Sala zabaw Koala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza Komunia Święta.

 

26.05.2019r. w Kaplicy Matki Bożej Anielskiej przy Ośrodku dla osób Niewidomych i Niedowidzących w Laskach odbyła się uroczystość przyjęcia sakramentu pierwszej komunii świętej.

Z pośród dzieci przyjmujących sakrament, był również Marcin Nycz wychowanek Domu Dziecka w Pasymiu. Uroczystą mszę świętą poprowadził ksiądz Michał, a przygotowała dzieci siostra Ewa.

Dziękujemy za wspaniałą uroczystość i przyjęcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka 2019 rok.

 

W tym roku na polanie kolonii leleskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka zorganizowanego przez MGOPS Pasym, Sołectwo Leleszki, pod patronatem Burmistrza miasta Pasym.

Atrakcje przgotowane dla dzieci:

pokazy ratownictwa GSPRP,

straży pożarnej, policji,

kiermasz ciast, warsztaty rękodzielnicze,

malowanie buziek, dmuchany plac zabaw,

trampolina, wata cukrowa, wystawa motocykli.

Dla wszystkich dzieci przygotowano przekąski grochówkę i grillowane kiełbaski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Aktywność sportowa łączy pokolenia”, pod takim przewodnim hasłem odbyła się już druga edycja wojewódzkiego turnieju tenisa stołowego placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizatorem imprezy było Olsztyńskie Centrum Pomocy Dziecku w Olsztynie.

W zawodach udział wzięło siedem placówek z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rywalizacja przeprowadzona została w czterech kategoriach wiekowych.

 

 

 

 

W kategorii dziewczęta 7-13 lat (roczniki 2012-2006) – drugie miejsce zajęła Martyna Gruchociak !!!

W kategorii dziewczęta 14-18 lat (roczniki 2005-2000) – drugie miejsce zajęła Zofia Gaweł !!!

W kategorii chłopcy 7-13 lat (roczniki 2012-2006) – czwarte miejsce zdobył Krzysztof Mątwicki !!!

W kategorii chłopcy 14-18 lat (roczniki 2005-2000) – trzecie miejsce zdobył Eugeniusz Kosiorek !!!

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy !!! Widzimy się za rok :)

 

 

XXV Ogólnopolski Turniej Domów Dziecka w Halowej Piłce Nożnej.

 

18 maja 2019r., nasi wychowankowie wzięli udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim turnieju Domów Dziecka w halowej piłce nożnej w Warszawie. W zawodach udział wzięło 16 placówek z całego kraju: Szczecin, Kołaczkowo, Lublin, Kisielany, Janów Podlaski, Kutno, Pęchery, Siedlce, Jasieniec Iłżecki, Szczutowo, Pasym, Sarnów, Skopanie, Gostchorz, Włocławek, Grudziądz.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po cztery drużyny. Nasza drużyna trafiła na zespoły z Kołaczkowa, Kisielian i Sarnowa. Niestety pomimo nieustępliwości i woli walki nie udało nam się uzyskać awansu do ćwierćfinału...

Mimo wszystko nasz najmłodszy zawodnik otrzymał nagrodę indywidualną (oryginalną koszulkę byłego bramkarza Legi Warszawa, Jana Muchy).

Dziękujemy organizatorom i sponsorom za zaproszenie, organizację zawodów, nagrody i wspaniałą atmosferę.

WYJAZD DO RODOWA 30.04.2019r. - 05.05.2019r.

 

Podczas pobytu w Rodowie dzieci brały udział w różnych zajęciach takich jak:

- zajęcia terenowe poszerzające orjentację,

- wycieczka do Mrągowa,

- zwiedzanie Parku z dzikimi zwierzętami,

- zajęcia sportowe: siatkówka, gra w piłkę nożną,

- zajęcia z elementami socjoterapii - wszechstronny rozwój osobowości.

 

                                                                                                                                                                                               Krystian

 

DANCE, DANCE, DANCE”

 

Dnia 12 kwietnia 2019r, wychowankowie Domu Dziecka w Pasymiu, razem z wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Tym razem wzięliśmy udział w nagrywaniu finałowego odcinka „dance, dance, dance”.

W programie biorą udział pary złożone z polskich celebrytów i ich przyjaciół. W każdym odcinku duety przedstawiają wspólną choreografię inspirowaną wybranym teledyskiem muzycznym lub ekranizacją. Jedna osoba z każdej pary występuje również pojedynczo w jej drugiej części w innym układzie choreograficznym. Ich występy oceniają jurorzy Ewa Chodakowska, Ida Nowakowska i Robert Kupisz.

Nasi wychowankowie żywiołowo dopingowali występy osób biorących udział w finałowym odcinku, oraz mogli zobaczyć i doświadczyć jak wygląda nagrywanie programu zza kulis. Podczas przerwy można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z jurorami, otrzymać nagrodę (koszulkę Ewy Chodakowskiej, oraz płytę z muzyką). Dla podgrzania atmosfery, w czasie przerwy osoby chętne z publiczności zatańczyły "macarenę" razem z Idą Nowakowską i Ewą Chodakowską. Dla wszystkich osób z widowni rozdano batoniki „Be Raw”.

Finałowy odcinek nagrano w dwóch wersjach. W zależności od głosów telewidzów, zostanie wyemitowana odpowiednia wersja. Po pięciogodzinnej próbie nagrań, powróciliśmy do placówki.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, promotorom programu.

 

Program „Ubrania od Serca”

 

Podopieczni Domu dla Dzieci nr 3 w Pasymiu wzięli udział w drugiej edycji  Programu „Ubrania od Serca” Towarzystwa Nasz Dom i marki Vizir wspierającym dzieci przebywające w placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej. Każdy uczestnik akcji, czyli każdy podopieczny naszego domu otrzymał voucher o wartości 200 zł na zakup wymarzonej odzieży. Dziękujemy, że kolejny raz otrzymaliśmy wsparcie! A oto fotorelacja z tego niezapomnianego dla nas dnia.

PROGRAM "UBRANIA OD SERCA"

 

PODOPIECZNI DOMU DLA DZIECI NR 2 W PASYMIU WZIĘLI UDZIAŁ W DRUGIEJ EDYCJI PROGRAMU "UBRANIA OD SERCA TOWARZYSTWA NASZ DOM I MARKI VIZIR. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!!

 

                                                                                                                                                    Krystian

 

 

Wycieczka do Warszawy.

 

Dnia 02.03.2019r. wychowankowie Domów dla Dzieci w Pasymiu razem z wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Po godzinie 11 zameldowaliśmy się w restauracji Jeff's. Na miejscu nastąpiło spotkanie ze znanymi osobami, takimi jak: Mateusz Gessler, Magda Bereda, Paweł Szymański (zwycięzca drugiej edycji „the voice of kids”), Roksana Węgiel i wiele innych znanych osób.

Byliśmy świadkami występów artystycznych Magdy Beredy, Roksany Węgiel i zespołu pop rockowego Felivers. Udało Nam się otrzymać od nich autografy na dyplomach !! Również zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na foto budce.

Mateusz Gessler zaserwował nam swoje danie, czyli rosół z makaronem i zupę pomidorową. Dodatkowo zjedliśmy cheeseburgera z frytkami, naleśniki i lody. Dla chętnych były serwowane hot dogi.

Niektórzy z nas wzięli udział w konkursie z pytaniami. Na sam koniec otrzymaliśmy paczki z cennymi podarunkami...

Po godzinie 21 powróciliśmy zadowoleni do placówki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie w Zakopanem 2019r.

 

Okres przerwy feryjnej (26.01. - 03.02.2019r.), wychowankowie z Domów dla Dzieci w Pasymiu razem z wychowawcami, spędzili w Zakopanem.

Po kilkunastogodzinnej podróży do stolicy Tatr, zmęczeni i niewyspani udaliśmy się do hotelu, gdzie się rozlokowaliśmy. Następnego dnia, już wypoczęci, udaliśmy się do jednej z największych zimowych atrakcji, czyli do Śnieżnego Labiryntu. Znajduje się on w sąsiedztwie Wielkiej Krokwi. Zajmuje 2600 metrów kwadratowych, a na jego powstanie potrzebne było aż 3 tys. metrów sześciennych śniegu. Znalezienie wyjścia z niego wymagało dobrej pamięci, no i trzeba było mieć przy okazji dużo szczęścia... :)

Na miejscu czekał na Nas Lodowy Zamek, mini zoo, a w sąsiedztwie także tor saneczkowy z przeszkodami i tunelami – trasy miały kilka poziomów trudności, więc łatwo nie było.

We wtorek weszliśmy pieszo na Gubałówkę. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry zapadną Nam na zawsze w pamięci. Zobaczyliśmy tu praktycznie całą panoramę Polskich Tatr i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego.

Będąc w „zakopcu”, nie mogliśmy nie skorzystać ze skuterów śnieżnych. Jazda nimi sprawiła nam wiele frajdy i radości.

W środę pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedziliśmy stare miasto, krużganki oo dominikanów w którym znajdowały się m.in. obrazy wybitnego XVII-wiecznego malarza barokowego z Wenecji, Tomasza Dolabelli. Zobaczyliśmy również groby królewskie na Wawelu, chodząc podziemiami Katedry, oraz bazylikę mariacką. Zwieńczeniem krakowskich atrakcji było zrobienie pamiątkowego grupowego zdjęcia u stóp legendarnego smoka wawelskiego, po czym wróciliśmy do Zakopanego.

W kolejnych dniach spacerowaliśmy po Krupówkach, przy okazji kupując sobie pamiątki. Uczestniczyliśmy również w kuligu, oraz w pokazach teatralnych.

Z Zakopanego powróciliśmy w niedzielę rano zmęczeni, lecz radośni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 13.01.2019r. odbył się kiermasz, na którym wychowankowie zbierali pieniądze dla WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Sprzedawane były ciasta, które własnoręcznie przygotowali wychowankowie z Pasymia.

                                                                                                                                                                  Krystian

18 urodziny naszej wychowanki Patrycji.


 

 

Wigilia 2018r.

 

W dniu 20 grudnia 2018 roku tradycyjnie odbyła się w naszej placówce uroczysta wigilia. Na kolację przybyli zaproszeni goście, oraz Księża z Parafii Pasym, którzy na wstępie złożyli świąteczne życzenia wszystkim wychowankom oraz pracownikom. Gości oraz uczestników spotkania przywitała Pani Dyrektor Ewa Argalska, która swoją przemową wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Jak co roku wychowankowie zostali obdarowani prezentami. O występ artystyczny zatroszczyli się w tym roku chłopcy i dziewczęta z Domów dla Dzieci numer 1,2,3, którzy uświetnili spotkanie pięknym występem oraz kolędami. Po występie  goście wraz z wychowankami  i pracownikami Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci  w Pasymiu podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej uroczystej kolacji.

 

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY.

 

Dnia 1 grudnia 2018 roku, wychowankowie z Domów dla Dzieci w Pasymiu razem z wychowawcami i Panią dyrektor Ewą Argalską wzięli udział w „Mikołajkowej” wycieczce do Warszawy organizowanej m.in. przez Fundację „Jednym Śladem”.

Na PGE Stadionie Narodowym czekały na Naszych podopiecznych wiele wspaniałych atrakcji jak: jazda na łyżwach, zjeżdżanie na zjeżdżalni na pontonach, jazda samochodami, czy karuzela.

Następnie pod eskortą „mikołajkowych” motocyklistów, pojechaliśmy autokarem miejskim do centrum miasta na krakowskie przedmieście, gdzie wspólnie z organizatorami utworzyliśmy świąteczną choinkę, a owe wydarzenie upamiętniło zdjęcie zrobione z dronu.

Na miejscu zjedliśmy ciepły posiłek oraz pizzę, skąd udaliśmy się na prawobrzeżną część miasta do Sali Zabaw.

W „hulakula” wychowankowie rozegrali mecz w kręgle, który przysporzył wiele emocji i radości, oraz rozegrano turniej paintball'a z pistoletami laserowymi. Zwycięzcami okazała się drużyna "czerwonych", której z całego serca gratulujemy!!!

Po sportowej rywalizacji, przyszedł czas na podziękowania i słowa uznania dla organizatorów. Życzenia oraz podarunki świąteczne wykonane przez naszych podopiecznych, złożyła dyrektor CE-A Domów dla Dzieci w Pasymiu Pani Ewa Argalska. W podziękowaniu dzieci otrzymały prezenty, które przysporzyły im wiele radości.

Po całodziennym wydarzeniu pełnym niezapomnianych chwil i emocji, powróciliśmy do Pasymia.

Serdecznie Dziękujemy raz jeszcze wszystkim organizatorom i fundatorom !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dom nr 3 – przygotowania do świąt

      Staramy się, aby okres przedświąteczny był dla naszych podopiecznych czasem oczekiwania, refleksji i radości. Wspólnie z dziećmi pieczemy świąteczne pierniczki, dbamy o wystój naszego domu, tworzymy kartki świąteczne dla biskich im osób oraz przyjaciół domu. Rozmawiamyz dziećmi o ich marzeniach, wymarzonych prezentach gwiazdkowych. Dzieci piszą listy do Mikołaja – bardzo często nie ma w nich wygórowanych marzeń. Są dresy, słodycze, zabawki, kurtka i buty zimowe. Zdarza się, że dzieci w swoich listach nie proszę o nic dla siebie – proszą Mikołaja o karmę dla psiaków ze schroniska. Słuchamy z dziećmi kolęd, rozmawiamy o cudzie narodzin małego Jezusa i  tradycjach świątecznych. Kleimy choinkowe łańcuchy, by przystroić nimi choinkę. Staramy się, aby nasze dzieci miały choć maleńką namiastkę domu w placówce, aby były szczęśliwe w tym trudnym dla siebie okresie. W okresie, w którym nasila się u dzieci tęsknota za rodziną.

 

„NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI. KONKURS PLASTYCZNY”

 

                Towarzystwo Nasz Dom wspólnie z Fundacją Red is Bad zaprosiło nas jako placówkę opiekuńczo-wychowawczą  do udziału w wyjątkowym projekcie „Sztafety Pokoleń” na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt współfinansowany został przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Pierwszym etapem projektu był konkurs „NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI. KONKURS PLASTYCZNY”, którego głównym celem było popularyzowanie i upowszechnianie polskiej tradycji historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych za pomocą przekazu artystycznego dzieci i młodzieży. 
A oto prace naszych wspaniałych podopiecznych!

 

 

 

Dom nr 3

Wizyta w schronisku

W niedzielę 21 października 2018 roku nasze dzieci uczestniczyły w ważnej dla siebie lekcji – odwiedziły schronisko dla zwierząt w Szczytnie. Podczas wizyty w schronisku dzieciom towarzyszyło wiele emocji – radość, poczucie satysfakcji, strach, współczucie, smutek. Popłynęły nawet łzy. Pracownik schroniska opowiedział nam o losie zwierząt, jak wygląda życie każdego psiaka i kota, wyjaśnił podopiecznym, dlaczego każde zwierzę przechodzi w schronisku okres kwarantanny. Opowiedział jak wygląda żywienie zwierząt, jakie potrzeby ma schronisko. Dzieciaki wyprowadziły psy na spacer. Była to dla wszystkich bardzo cenna lekcja. Jestem dumna, że mogę być wychowawcą tak wspaniałych dzieci! Dzieci, które same mając niewiele potrafią się dzielić z innymi! Dzieci, które nie wstydzą się swoich uczuć, które są opiekuńcze, empatyczne, odważne i dobre!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacje 2018

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

                                                                                                                                      autor: Danuta Dembińska

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Morąg 2018

W dniu 16.06.2018r. odbył się XXIII turniej piłki nożnej placówek opiekuńczo - wychowawczych. Nasi wychowankowie zajęli VI miejsce. Podczas zawodów była świetna atmosfera oraz organizacja na wysokim poziomie.

Majówka w Rodowie

Majówkę nasi podopieczni wraz z wychowawcami spędzili w miejscowości Rodowo. Czas w Rodowie  to zawsze czas pełen atrakcji! Pierwszego dnia pobytu wychowankowie wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na spacer by zapoznać się z otoczeniem i okolicą oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem wszyscy wspólnie bawiliśmy się na dyskotece. Dzień drugi spędziliśmy na sportowo z tzw. elementami zajęć pedagogiki przeżyć. Dzień trzeci zaś upłynął nam na spływie kajakowym, gdzie uczyliśmy się i podnosiliśmy swoje umiejętności wioślarskie, podziwiając przepiękną malowniczą rzekę i jezioro. Kolejnego dnia braliśmy udział w zajęciach artystycznych – dzieci pod czujnym okiem Pani Ingi poznały tajniki wypalania w drewnie. Nasze dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Po południu wybraliśmy się na długi spacer do pobliskiej miejscowości, zwiedziliśmy zabytkowy kościół. Wieczorem biesiadowaliśmy zaś przy ognisku słuchając ciekawych opowieści. Braliśmy udział równieżw wycieczce autokarowej. Zwiedziliśmy sanktuarium w Świętej Lipce, zamek w Reszlu oraz miasteczko westernowe Mrongoville w Mrągowie.

 


 

 

IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka
w Piłce Nożnej

 

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po zaciętych zmaganiach puchar Mistrza Polski trafił do drużyny Sternika z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szczecinie. Wszystkie 40 drużyn biorących udział w turnieju pokazało wielką pasję do piłki i ogromną przyjemność płynącą z gry. Atmosfera turnieju była niezwykła – nie da się zapomnieć wielkiej radości blisko 400 zawodników, którzy na Mistrzostwa czekali przez cały rok.

Źródło: https://nadziejanamundial.pl/sternik-szczecin-mistrzem-polski-2018/

 

                                         

Nasza reprezentacja!

 

Zajazd Tusinek 2018

 

Jak pierogi.....to pierogi domowe, jak u mamy! A nawet lepsze, bo
z ekologicznych produktów! Dbając o nasze pociechy, w placówce zwracamy szczególną uwagę na to, co jedzą nasi podopieczni. Staramy się, aby dzieciaki dokonywały świadomych wyborów żywieniowych. Zachęcamy ich również do próbowania i eksperymentowania!
Jak widać na załączonych zdjęciach wychodzi nam to świetnie:)!

W Tusinku czuliśmy się jak w domu! Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do placówki z zapasem pysznych pierogów i swojskiej śmietanki:) Dziękujemy właścielom i pracownikom Zajazdu Tusinek za cudowny dzień, pełen nowych kulinarnych wrażeń! Za domową atmosferę i cudowną  gościnność.

D.M.

 

Wielkanoc 2018

W tym roku przygotowania do Wielkanocy w naszym domu rozpoczęły się wcześniej, ze względu na wyjazd naszych podopiecznych na święta do domów rodzinnych. Zrobiliśmy porządki w naszych pokojach i udekorowaliśmy pięknie nasz dom. A potem wzięliśmy się do pracy w kuchni. W całym domu pachniało wielkanocnymi babami! Pysznym, domowym pasztetem przygotowanym przez nas pod czujnym okiem pani Małgosi. Na stole w kuchni zagościły kolorowe, śliczne pisanki. Zresztą zobaczcie sami!

 

Ferie zimowe 2018

W tym roku ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim trwały od 22 stycznia  do 4 lutego 2018 roku. Nasi wychowankowie pierwszy tydzień ferii spędzili w Zakopanem, gdzie korzystali z uroków białego szaleństwa. W drugim tygodniu ferii nasi podopieczni korzystali z atrakcji w Olsztynie. Dzieci odwiedziły olsztyńską papugarnię, kino Helios. Film „Cudowny chłopak” skłonił naszych podopiecznych do głębokiej refleksji na temat niepełnosprawności i odmienności w społeczeństwie. W domu zaś wychowawcy organizowali dzieciom czas angażując ich w różnego rodzaju zajęcia kulinarne. Nasze dzieci przygotowywały słodkie desery, piekły pączki i oponki, ciasta i ciasteczka. Uczestniczyły w rozgrywkach turnieju tenisa stołowego. Naładowane energią rozpoczęły po feriach drugi semestr nauki szkolnej.

D..M.

WIGILIA 2017

W dniu 19 grudnia 2017 roku tradycyjnie odbyła się w naszej placówce uroczysta wigilia. Na kolację przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Pasym Pan Cezary Łachmański, Wicestarosta Powiatu Szczycieńskiego Pan Marcin Nowociński oraz Księża z Parafii Pasym, którzy na wstępie złożyli świąteczne życzenia wszystkim wychowankom oraz pracownikom. Gości oraz uczestników spotkania przywitała Pani Dyrektor Ewa Argalska, która swoją przemową wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Jak co roku wychowankowie zostali obdarowani prezentami. O występ artystyczny zatroszczyli się w tym roku chłopcy i dziewczęta z Domu dla Dzieci numer 3, którzy uświetnili spotkanie pięknym występem oraz kolędami. Po występie  goście wraz z wychowankami  i pracownikami Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci  w Pasymiu podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej uroczystej kolacji.

M.K

Wakacje 2017

 

 

 

Ognisko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Plażing smażing"

 

Spływ kajakowy

 

 

Sala zabaw "Koala" Szczytno

 

 

 Koncert charytatywny 02 grudnia 2017 rok

 

Kłyza Miejski Sort, DJ RX, Warunia Miejski Sort, Kwiatek, Dudek P56, INKG, Kaczor BRS to artyści, którzy zagrali charytatywnie dla naszych podopiecznych 02 grudnia 2017 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie. "HIP - HOP znaczy czynić dobro!". Koncertowi towarzyszyła licytacja przedmiotów, przekazanych przez ludzi o wielkich sercach. Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na aktywny wypoczynek dla naszych dzieci. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było wielu wspaniałych ludzi, którym serdecznie dziękujemy! Bez Was by się to nie wydarzyło!

D.M.

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/7680,hip-hop-znaczy-czynic-dobro

 

http://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/7648,kocert-licytacja-i-pozytywna-energia

Serdecznie Zapraszamy!

 

 

 

Więcej informacji pod adresem:

https://www.facebook.com/events/1681736955230045/

Hubertus Arena 2017

 

Wychowankowie Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu wzięli po raz drugi udział w targach organizowanych w Ostródzie. Tym razem mieliśmy przyjemność wziąć udział w targach Hubertus Arena -  dostarczających kompleksowej wiedzy w zakresie myślistwa. Targi poprzedzał konkurs plastyczny "Jesień w lesie", w którym wzieliśmy udział. Na targach czekało na nas wiele atrakcji, m.in. ścieżka edykacyjna, koncert orkiesrty mysliwskiej, pokaz sokolnictwa, degustacja żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, warsztaty strzeleckie.

 

 

Praca wychowanków Domu nr 3 wykonana pod opieka pani Janiny Bonieckiej.

 

 

 

 

 

 

 

XXII Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Dnia 17czerwca 2017r. na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się XXII Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Organizatorami wymienionego przedsięwzięcia było Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz pana Andrzeja Guzowskiego i Jego Przyjaciół. Dzięki wsparciu finansowemu wyżej wymienionych, organizatorzy mogli zapewnić zawodnikom placówek puchary, nagrody, upominki i wspaniałą sportową zabawę. Na Turniej zgłosiły się drużyny z następujących placówek: Olsztyn, Elbląg, Pasym, Frombork, Orneta, Lidzbark, Pacółtowo, Marwica, Morąg. Jedna z drużyn nie dojechała ze względów organizacyjnych. Otwarcia turnieju dokonał Andrzej Guzowski pomysłodawca tego sportowego przedsięwzięcia. Wszystkie drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym, po czym wyłoniono po dwie drużyny z grupy, które utworzyły pary półfinałowe. Po emocjonujących meczach w finale zagrały drużyny z Morąga i Lidzbarka. Zwycięzcą Turnieju po rzutach karnych została drużyna gospodarzy, czyli Domu dla Dzieci i Młodzieży PROMYK z Morąga. Dzięki pozyskanym funduszom organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody dla wszystkich drużyn oraz indywidualne nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników. Zwieńczeniem potyczek piłkarskich był mecz o puchar przechodni między organizatorami a uczestnikami turnieju z Elbląga. Mimo młodej żywiołowej krwi i lepszej kondycji wygrało doświadczenie i spotkanie wygrali organizatorzy. Puchar został w tym roku w Morągu.

    Źródło: http://www.mediagroupinfo.pl/xxii-wojewodzki-turniej-pilki-noznej-placowek-opiekunczo-wychowawczych/

D.M.

 

 

Bartboo - Park Rozrywki Aktywnej w Butrynach

Dzień Dziecka 2017

 

Z okazji dnia dziecka, dnia czwartego czerwca 2017 roku  wychowankowie Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu korzystali z atrakcji  Parku Rozrywki Aktywnej BARTBOO. Dzieciaki korzystały z parku linowego, trampolin, quadów. Wyjazd zakończyło ognisko z kiełbaskami!

 

 

 

 

 

 

Odlotowy Dzień Dziecka w Szymanach

W piękny słoneczny majowy dzień, a dokładnie 28 maja wybraliśmy się na Odlotowy Dzień Dziecka organizowany na lotnisku w Szymanach. Czekały na nas niesamowite atrakcje. Różnego rodzaju warsztaty np. sklejania satelitów, wystawy sprzętu ratowniczego, wystawy meteorytów. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny itp. Czas upłynął nam bardzo przyjemnie, pogoda dopisała, a do domu wróciliśmy (tak jak pojechaliśmy) szyno busem. Wszyscy byliśmy zadowoleni, a na ochłodę zjedliśmy smaczne lody.

 

 

Targi Expo Mazury Pro Defense 2017 w Ostródzie

 

Wychowankowie Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu uczestniczyli w targach proobronnych w Ostródzie. To jedyne takie wydarzenie w Polsce! Pro Defense skierowane jest do wszystkich obowateli, zainteresowanych bezpieczeństwem naszego kraju. Podczas targów nasze dzieciaki zapoznały się z najnowszym polskim sprzętem wojskowym oraz brały udział w ścieżce edukacyjno- historycznej. Ważnym elementem targów był Centralny Zlot Klas Mundurowych. Dla dzieci, szczególnie naszych chłopców było to niezwykle cenne doświadczenie!

D.M.       

 

 

 

 

     Wiosenne prace w Domu nr 2

Wiosna, choć z niemałym opóźnieniem w końcu do nas przyszła. Wspaniała pogoda, słońce i bezchmurne niebo, sprawiło, że wzięliśmy się za wiosenne porządki. W tym roku przygotowaliśmy ogródek kwiatowy przy Domu nr 2.
Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

Dzięki wspaniałej pogodzie czas w naszym Domu spędzamy bardzo aktywnie.
Piłka nożna to nasza mocna strona. Oglądamy mecze, jeździmy na turnieje i cieszymy się
z każdych sukcesów w tej dziedzinie. Niedługo czeka nas kolejne starcie, tym razem
w Morągu :)

Wiosna, ma to do siebie, że lubi nas zaskoczyć deszczem. W pochmurne dni również jesteśmy aktywni. Gotujemy, szyjemy, pieczemy ciasta, uczymy się różnych nowych rzeczy, a wszystko to w naszej małej społeczności.

 

 

 

 

Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe w naszym województwie trwały w okresie od 23.01.2017 do 05.02.2017 roku. Podopieczni Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu w tym roku również spędzili ten okres bardzo różnorodnie. Część dzieciaków wyjechała do Zakopanego, gdzie korzystały z uroków białego szaleństwa. Dzieciaki podczas zimowiska m.in. poznawały i podziwiały górski krajobraz, wjechały kolejką górską na Gubałówkę, kibicowały skoczkom podczas Turnieju Czterech Skoczni, uczestniczyły w kuligu, rozwijały umiejętność jazdy na nartach i desce. Nasi wychowankowie mieli podczas pobytu w górach okazję poznać obyczaje i tradycję tego regionu. Opiekunami podczas wyjazdu byli: pani Bogusia, pani Beata, pani Aneta i pan Andrzej. Pozostali wychowankowie wyjechali w tym okresie do domów rodzinnych lub osób zaprzyjaźnionych.W drugim tygodniu ferii po powrocie do placówki, w domach wychowawcy organizowali dla dzieci różnorodne zajęcia, m.in: zajęciach kulinarne, plastyczne i  ruchowe na świeżym powietrzu.

D.M.

 

          

 

         

 

          

 

          

 

         

 

        

 

 

Prace w ogrodzie - Dom nr 3

 

Prace w ogrodzie Domu nr 3 były możliwe dzięki uprzejmości pana Macieja Chełstowskiego z Wielbarka, który ofiarował nam agrowłókninę, korę ozdobną, krzewy i drzewka owocowe oraz krzewy ozdobne. Państwu Kamili i Mariuszowi Napiórkowskim z Korpel dziękujemy śliczne za przepiękne kwiaty! Prace w adaptacji ogrodu i posesji dzieciaki z Domu nr 3 wykonały samodzielnie przy niewielkiej pomocy wychowawców:) Takie działania uczą naszych podopiecznych samodzielności, umiejętności planowania pracy i odpowiedzialności za powierzone zadania.

D.M.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Dnia 29 kwietnia 2017 roku na boisku OSiR Bemowo w Warszawie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Do rozgrywek stanęło 38 zespołów z całej Polski, w tym nasza drużna - Błękitni Pasym. Naszym zawodnikom udało się wygrać dwa mecze w grupie H z drużną Piekary Ślązkie 1:0 oraz 4:0 z FC Nowowiejska Warszawa. Wszystkie dzieci za udział w mistrzostwach otrzymały nagrodę specjalną w postaci blietów na wyjazd na Mistrzostwa UEFA EURO U21 Polska 2017. Podczas turnieju została wybrana reprezentacja Polski, która zagra w biało-czerwonych barwach na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbedą się w dniach 15-16 lipca 2017 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudkiego. Będziemy mocno trzymać za nich kciuki!
Za rok obiecujemy spróbować swoich sił w mistrzostwach jeszcze raz!

D.M.

 

       

 

 

 

Jasełka
 

                      Dnia 05.01.2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach. Dzieciaki przygotowały dla naszych podopiecznych Jasełka pod opieką pani Weichaus Anny. Serdecznie dziękujemy za występ oraz prezenty!

E.M.


              

              

              

Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Morąg 2016

W sobotę 11 czerwca 2016 roku odbył się XXI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych organizowany przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży PROMYK. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn. Nasza drużyna zajęła III miejsce! Nasz zawodnik Daniel został królem strzelców! A nasz podopieczny Mateusz zyskał miano najsympatyczniejszego zawodnika. Najlepszym kibicem podczas turnieju była wychowawczyni pani Dorota, która przez całe zawody głośno i z entuzjazmem dopingowała naszą drużynę! Po zawodach zjedliśmy pyszny obiad
w morąskiej placówce, za co serdecznie dziękujemy organizatorom! Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do placówki wieczorem. Opiekunami podczas wyjazdu były pani Judyta i Dorota.

 D.M.

 

 

Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy

W tym  roku 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 15 stycznia 2017r., w związku z tym po raz kolejny wzięliśmy w nim udział. Na licytację wybraliśmy się dość liczną grupą. Dzieci wraz z wychowawcami oferowali uczestnikom WOŚP wiele rzeczy. Wśród nich były smakołyki dla młodszych i starszych łakomczuszków oraz przedmioty różnego rodzaju, między innymi: obraz „Anioł” namalowany przez p. Beatę Dmochowską, obrazy z puzzli ułożone przez dzieci oraz pluszowy miś. Wszystkie przedmioty znalazły nowych, zadowolonych nabywców, a my po raz kolejny ucieszyliśmy się z możliwości pomocy innym. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę w ustanowieniu nowego rekordu  w finale WOŚP w Pasymiu, który w tym roku wyniósł 18 188 zł.

M.F.

 

 

 

 

Wigilia 2016

 

Dnia 15 grudnia 2016 roku tradycyjnie, w naszej placówce, spotkaliśmy się  przy wigilijnym stole. Wśród gości pojawili się księża, m.in. proboszcz parafii Pasym ks. kan. mgr Piotr Jagiełka oraz przedstawiciele firmy ENERGA, którzy, jak co roku obdarowali naszych wychowanków prezentami. Gości oraz wszystkich uczestników spotkania uroczyście przywitała Pani Dyrektor Ewa Argalska, która swoją przemową wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
O występ artystyczny zatroszczyli się w tym roku wychowankowie Domu dla Dzieci nr 1, którzy uświetnili spotkania pięknymi kolędami i piosenkami.
Po występie goście wraz z wychowankami i pracownikami Centrum Ekonomiczno- Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej, uroczystej kolacji.  

M.F.

W wolnym czasie

W naszej placówce, w wolnym czasie, przeprowadzamy różnego rodzaju zajęcia, są to między innymi zajęcia ceramiczne. Celem niniejszych zajęć jest nauka robienia form z gipsu i malowania farbami akrylowymi. Dzięki wielorakim formom aktywności nasze dzieci rozwijają swoje zainteresowania oraz zdobywają nową wiedzę. Zajęcia prowadzone są pod okiem p. Beaty, która uczy dzieci jak czerpać satysfakcję z obcowania ze sztuką. Poniżej przedstawiamy przykłady naszej pracy:

M.F.

 

           Z życia placówki

                    W czasie wolnym od zajęć szkolnych w naszej placówce organizowane są dla dzieci różnorodne zajęcia. Maja one na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz przygotowanie naszych podopiecznych do samodzielnego życia w przyszłości. Podczas zajęć różnego rodzaju wychowawcy starają się stworzyć naszym dzieciakom miłą, pełną ciepła domową atmosferę. Takie zajęcia budują także więź pomiędzy dziećmi a pracownikami placówki. Każdy z nas, pracowników posiada określone umiejętności, które staramy się przekazać naszym dzieciom. Pan Andrzej uczy dzieciaki w okresie wakacji jak bezpiecznie rozpalić ognisko, rozstawić szybko i sprawnie namiot, przyrządzić pyszną golonkę lub bigos. Pani Janka świetnie szyje, uczy dzieci drobnych napraw odzieży np. zszycia niewielkiej dziury, przyszycia guzików, a nawet szycia worków na skarby i przerabiania firan. Pan Krystian robi z dziećmi przepyszną pizze - z ciasta zadowolona byłaby nawet pani Magda Gessler:) Pani Beata organizuje dzieciom ciekawe zajęcia plastyczne. Pani Aneta piecze z dziećmi ciastai ciasteczka. Pani Małgosia dba o rozwój tożsamości narodowej wśród naszych podopiecznych, aby dzieci znały historię naszego krajui brały udział w obchodach takich świąt jak Święto Niepodległości.

D.M.

        

Zajęcia kulinarne z panią Olą - praktykantką

        

Nauka obsługi robota kuchennego - zajęcia kulinarne z panią Bogusią

        

Nauka szycia, obsługi maszyny do szycia - zajęcia z panią Janką

        

       Obchody Swięta Niepodległości - zajęcia plastyczne z panią Małgosią

 

Sportowe wakacje z Fundacją Eva w Olsztynie 2016

            Podopieczni Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu okres wakacji spędzili bardzo różnorodnie. Część dzieci w tym okresie była urlopowana do domów rodzinnych, do osób i rodzin zaprzyjaźnionych, część realizowała praktyki zawodowe. Pozostali wychowankowie spędzili czas wakacji na sportowej kolonii zorganizowanej przez Fundację Eva w Olsztynie. Nasza młodzież i dzieci dzięki profesjonalnej kadrze, mimo niesprzyjających w tym roku warunków atmosferycznych spędziła w Olsztynie niezapomniane chwile. Dzieciaki nie miały chwili oddechu, uczestniczyły w ciekawych zajęciach sportowych, np. zumbie, brały udział w igrzyskach sportowych, meczach piłki nożnej, pokazach magii i iluzji, w recitalu gitarowym i wokalnym, zajęciach plastycznych. Dzieciaki korzystały ponadto z kąpieliska i słońca, gdy tylko dopisała pogoda. Opiekunami z naszej placówki podczas wyjazdu byli p. Andrzej, p. Marzenka i p. Janka.

D.M., E.M.

 

 

WYCIECZKA

 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz Przewozy Regionalne zapewniły naszym dzieciom dzień pełen atrakcji: przejazd szynobusem na trasie Olszyn Główny - Lotnisko w Szymanach, kurs „Małego maszynisty”, wycieczkę po porcie lotniczym z przewodnikiem. Wychowankowie ponadto uczestniczyli w prezentacji wozu bojowego „Pantera” Lotniskowej Straży Ratowniczo - Gaśniczej, obserwowali lądowanie oraz start samolotu pasażerskiego linii Sprint Air. Na lotnisku nasi najmniejsi podopieczni brali udział w pokazie magika oraz innych przygotowanych w tym dniu animacji. Serdecznie dziękujemy!

D.M

 

 

DZIEŃ DZIECKA 2016

 

W naszej placówce z okazji Dnia Dziecka co roku organizujemy naszym dzieciakom dzień pełen atrakcji. W tym roku, z okazji ich święta pani Klaudia Archacka – wychowawczyni Domu dla Dzieci nr 1 zorganizowała wycieczkę do Mikołajek. Nasi wychowankowie odbyli rejs statkiem po jeziorze Śniardwy, zjedli przepyszny obiad w lokalnej pizzerii, a potem zwiedzili rezerwat zwierząt w Kadzidłowie. Uśmiechy naszych podopiecznych na fotografiach mówią same za siebie!

D.M

     NIEDZIELA PALMOWA

       Dnia 20.03.2016r dzieci z Domu nr 1,2,3 odbyły wycieczkę do miejscowości Łyse. Miejscowość Łyse na Kurpiach było dziś z całą pewnością jednym z najbarwniejszych punktów na mapie Polski. Wszystko to za sprawą tradycyjnych obchodów Niedzieli Palmowej, które ściągają do Łysych tysiące wiernych z całej Polski. Obchody Niedzieli Palmowej w Łysych należą do najstarszych, tradycyjnych obrzędów rozpoczynających w kościele katolickim Wielki Tydzień. Rok w rok na Kurpie przyjeżdżają tysiące wiernych z całej Polski by wziąć udział w uroczystej procesji i zobaczyć niezwykłe palmy wielkanocne. Nie inaczej wyglądały tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w Łysych.

E.M.

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ

WARSZAWA 2016

 

          W sobotę 23 kwietnia 2016 roku na boiskach OSiR-u Bemowo w Warszawie, 40 drużyn z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Najlepszą drużyną okazał się Sternik Szczecin broniący tytułu. W nagrodę cała drużyna pojedzie w czerwcu na Euro do Paryża kibicować reprezentacji Polski podczas meczu z Niemcami! Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Horyzont Kołaczkowo,
a trzecie Burza Kłobuck. Naszej drużynie „Błękitni Pasym” udało się wyjść z grupy, jednak w dalszych rozgrywkach zostaliśmy pokonani. Naszego bramkarza Adriana zaproszono do udziału w obozie, gdzie miał możliwość doskonalić swoje umiejętności. Opiekunami podczas wyjazdu były
p. Judyta i Dorota.

D.M.

 

 

Konferencja "Bezpieczne przebywanie na akwenach wodnych zimą i latem" w Wieliczce.

 

Dnia 15 stycznia 2016 roku nasi wychowankowie pod opieką wychowawcy pana Andrzeja Zatoń uczestniczyli w konferencji „Bezpieczne przebywanie na akwenach wodnych zimą i latem”. Konferencja odbyła się w Kopalni Soli „Wieliczka”. Organizatorami konferencji byli: Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej, Akademia Marynarki Wojennej, Grupa PZU oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy oraz zwiedzili Kopalnię Soli „Wieliczka”. Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Rokus – szefowi Grupy Specjalnej Płetwonurków RP za zaproszenie do udziału w tym szczególnym przedsięwzięciu!

      D.M.

 

 

 

FERIE ZIMOWE 2016

Ferie zimowe w naszym województwie trwały w okresie od 25.01 do 06.02.2016 roku. Podopieczni Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego Domów dla Dzieci
w Pasymiu spędzili ten okres bardzo różnorodnie. Część dzieciaków wyjechała na obóz socjoterapeutyczny do Zakopanego. Niektórzy wyjechali w tym okresie do domów rodzinnych lub osób zaprzyjaźnionych. Pozostałe dzieciaki spędziły ferie zimowe w placówce. Dla niektórych dzieci zaś czas ferii nie był czasem wolnym, gdyż uczestniczyły w praktykach szkolnych. Nasi wychowawcy starali się różnorodnie zorganizować dzieciom czas ferii. W placówce dzieci uczestniczyły
w zorganizowanych zajęciach kulinarnych, podczas których zdobywały nowe umiejętności kulinarne. Piekły samodzielnie chleb, rogaliki, faworki oraz gotowały obiad. W Domu nr 3 wychowankowie brali udział w turnieju piłki nożnej FIFA na X-boxie. Uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa na lodzie. Wychowawcy Centrum zorganizowali dzieciakom wyjście na kręgle, wyjazd na basen, do kina i do planetarium. Ponadto dzieciaki organizowały sobie czas wolny same – często rozgrywały mecze w piłkę nożną na boisku Domu nr 1 oraz spotykały się towarzysko ze swoimi przyjaciółmi.

D.M.

 

             

KOSMICZNA PRZYGODA

Dnia 18 stycznia 2016 roku do Świętajna zaproszono do udziału w eksperymencie naukowym sześć jednostek edukacyjnych z całego kraju, w tym naszą placówkę. Pozostali uczestnicy eksperymentu naukowego to: Zespół Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie, Zespół Szkolno - Przedszkolny  w Waplewie, Szkołę Podstawową w Kolonii, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania im. T. Kotarbińskiego w Olsztynie oraz Szkołę Podstawową w Elgnówku. Eksperyment, w którym bierzemy udział polega na wysłaniu do stratosfery balonu z przedmiotami, które zostaną poddane działaniu warunków kosmicznych. Pomysłodawcą programu jest pan Wojciech Komorek – opiekun młodzieżowej sekcji krótkofalowców przy Gimnazjum
w Świętajnie. Balon do stratosfery zostanie wysłany 21 maja 2016 roku, na wysokość 36 km. Będzie on wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia nawigacji oraz zapisu lotu. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakie przedmioty zostaną umieszczone w balonie, zadecydują o tym uczniowie Gimnazjum im. K.I. Gałczyńskiego w Świętajnie. Więcej o eksperymencie można  przeczytać w Tygodniku Szczytno, nr 4 (397), 28-01-03.02.2016 roku.

D.M.

"Spełnij marzenia o bezpieczeństwie" 

Konkurs firmy Wiśniowski

 

Dzieciaki z Domu nr 3 wspólnie z wychowawcami - panią Judytką i Dorotą wykonały pracę na konkurs „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie” organizowanym  przez firmę WIŚNIOWSKI. Jak podaje oficjalny profil marki WIŚNIOWSKI na Facebooku do udziału w konkursie zaproszono kilkaset placówek opiekuńczo-wychowawczych  z całej Polski. Konkurs polegał na wykonaniu pracy artystycznej dowolną techniką, w której należało uzasadnić, dlaczego właśnie tą placówkę warto wyposażyć w nowe bramy, drzwi
i ogrodzenie. Oficjalny profil marki WIŚNIOWSKI na Facebooku  podaje, że do konkursu przystąpiło prawie 90 placówek, które konkurowały o wysokiej jakości produkty firmy WIŚNIOWSKI.  Na nadesłane prace można było glosować poprzez aplikacje konkursową na fanpage’u marki WIŚNIOWSKI na Facebooku. W drugim etapie konkursowym  z 30-stu finałowych prac, na które oddano największą ilość głosów komisja konkursowa wyłoniła 11 zwycięskich placówek. Warto zaznaczyć, że organizator doceniając wysoki poziom nadesłanych prac zdecydował się przyznać nagrody aż 11-stu placówkom, chociaż regulamin konkursu zakładał wyłonienie 10-ciu zwycięzców. Nasza placówka także gratuluje wszystkim zwycięzcom!
Więcej informacji na oficjalnym  profilu marki WIŚNIOWSKI na Facebooku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pasymiu

W dniu 10 stycznia 2016 roku odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieciaki, wychowawcy i pracownicy z naszych Domów postanowili wesprzeć orkiestrę. Każdy z Domów przygotował coś specjalnego: Dom nr 1 fanty na loterię, Dom nr 2 wspaniałe aniołki wykonane z masy solnej, Dom nr 3 słodkie wypieki w postaci pierniczków. Dodatkowo oddaliśmy na licytację domek piernikowy wykonany przez wychowankę Domu nr 1 Ewę. Pragniemy się pochwalić, że praca naszej podopiecznej zasiliła konto orkiestry kwotą 70 zł. Opiekunami stoiska z loterią były panie: Beata Milewska – nasz pedagog oraz Janina Boniecka – wychowawca, wspierane przez naszych podopiecznych. Pamiątkowe zdjęcia z tego dnia wykonał pan Andrzej Zatoń – wychowawca Domu nr 1. Wspólnie, dzięki aktywnemu zachęcaniu do brania udziału w loterii, udało się nam zebrać prawie 400zł. Wszystkim, którzy skorzystali z loterii i dzięki temu wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy DZIĘKUJEMY.

 D.M.

WIGILIA 2015

W dniu 17 grudnia 2015 roku tradycyjnie odbyła się w naszej placówce uroczysta Wigilia. Na uroczystą kolację przybyli zaproszeni goście: wicestarosta p. Marcin Nowociński, proboszcz naszej parafii ks. Józef Grażul oraz przedstawiciele firmy ENERGA, którzy obdarowali dzieci prezentami. Zastępująca panią dyrektor, pani Małgorzata Antosiak powitała wszystkich obecnych, złożyła życzenia świąteczne i wprowadziła nas wszystkich w świąteczny nastrój. Wychowankowie Domu dla Dzieci nr 2 przygotowali pod opieką  pani Kingi Sewioło dla przybyłych gości jasełka w ramach podziękowań za przybycie i otrzymane prezenty. Po jasełkach goście wraz z wychowankami i pracownikami Centrum Ekonomiczno- Administracyjnego Domów dla Dzieci w Pasymiu podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej, uroczystej kolacji.  

 

 

Zajęcia kulinarne

MasterChef to przy nas wymięka! Była malinowa chmurka, sernik z rosą, przyszedł więc czas na oponki! Uwielbiamy jak coś się dzieje, a potem możemy jeszcze to wspólnie zjeść! Takie zajęcia nas łączą, uczą organizacji. Pod czujnym okiem pani Janki dążymy do samodzielności w życiu dorosłym.

 

Urodziny Mateusza!

Mateuszku wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Życzymy Ci wiele radości w życiu, uśmiechu każdego dnia, spełnienia wszystkich marzeń!

Wycieczka do Gdańska 

Dzięki środkom przekazanym na konto Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi" w Pasymiu, wychowankowie Domów dla Dzieci mieli okazję spędzić weekend w Gdańsku. Był to weekend pełen wrażeń i atrakcji. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Gdański Stadion, Stare Miasto, korzystali z atrakcji turystycznych miasta. 

 


 Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.

                                                                        Jan Paweł II

 

Dnia 02.10.2015 do placówki przyjechali wolontariusze, którzy sadzili w ogrodzie Domu nr 3 krzewy owocowe, wrzos oraz kwiaty. W ogrodzie Domu nr 1 oraz Domu nr 2 wolontariusze zasadzili drzewka owocowe, odnawiali wyposażenie placu zabaw,  montowali ławki ogrodowe, wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce na ognisko, złożyli huśtawkę ogrodową a także zamontowali stojak do suszenia prania.  Nasi wychowankowie chętnie pomagali im we wszystkich pracach.  

W kuchni Domu nr 1 w tym czasie zostały przyrządzone pyszne i pożywne sałatki. Ciężką pracę zakończyło wspólne ognisko. Dzieciaki wręczyły każdemu wolontariuszowi w podziękowaniu własnoręcznie wykonane dyplomy. 

Przygotowania do prac w ogrodzie.

Pomocnicy wolontariuszy.

Prace w ogrodzie Domu nr 3.

W kuchni Domu nr 1 przygotowywaliśmy smaczne przekąski.

Wspólne ognisko na zakończenie prac ogrodowych.


 

A A A